Karadeniz Pet

Yeni aldığım sultanım çom idrar yapıyor

evla_fe

Yeni Üye
Yeni sahiplendiğim üç aylık sultan papaganım çok şu içiyor haliyle idrarı bi su şişesi kapagını dolduracak kadar çok oluyor veterinere götürdüm yemden olabileceğini söyledi değiştirdim serum dan aldığı bi vitamin ve antibyotik verdi şırıngayla bir hafta kullanmam gerektiğini söyledi yemesinde hareketlerinde bi anormallik yok yavru olduğu için haliyle uyku hali oluyo ama ötmesi tepkileri anormal değil bilgisi olan yardımcı olabilir mi ne yapmam lazım

Ortam sıcaklığı nasıl, başka belirtisi var mı?
Çok su içtiğine emin misiniz? Şayet çok su tüketiyorsa böbrek hastalığı olabilir mi diye düşündüm tabi ortam sıcaklığı normalse
Evet çok içiyor veterinerde böbrek rahatsızlığı olabilir ama yemide sıkıntı olabilir dedi yemini değiştirelim bi dene antibiyotiği kullan tekrar takip edelim dedi gözle görünür başka bi belirti yok gibi uyuyo evet ama daha üçüncü ayına yeni girmiş ortam sıcaklığı tam ona uygun özen gösteriyorum

Çoğu veteriner kuşlardan anlamıyor maalesef, böbrek rahatsızlığı olabileceğini düşündüyse iyi bir veteriner olabileceği izlenimi verdi bana. Umarım da öyledir. Dediklerini yapıp gözlemleyin o zaman. Böbrekleri için probiyotik ve sedochol temin edebilirsiniz. Bunlar ilaç değil sadece destekleyici bir takviye. Probiyotiği genel zamanda da kullanmanız fayda sağlar. Ayrıca antibiyotik kullanımı sonrasında da probiyotik kullanılmalı.

Önerebileceğiniz bir marka varmı probiyotik olarak

Bu tablo size yardımcı olacaktır. Genel zamanlarda düzenli kullanırsanız kuşunuzun sağlığı için faydalı olacaktır.
Rica ederim, iyi forumlar ✨
IMG_20230428_030934.jpg