Karadeniz Pet

Röhnfries Saklama Koşulları

YagmurK

Emektar Üye
Merhabalar, kuşlarım için röhnfried gerwit-w ve entrobac probiyotik aldım. Acaba bunları nerede muhafaza etmeliyim? Gerwit-w yi buzdolabına, probiyotiği ise kapalı bir mutfak dolabına koydum. Böyle uygun mudur?

Bir de bu ürünlerin kargosu bize ulaştıktan 2 gün sonra eve getirildi ve dolaba kondu, bu süreçte bozulmuşlar mıdır?

Buzdolabına koymanıza gerek yok. Ben oda sıcaklığında muhafaza ediyorum. Odada uygun bir yere koyabilirsiniz. Ben şahsen odamdaki kuşlara ayırdığım masayı tercih ediyorum.

karadenizpet sitesinden aldım iki ürünü de, gerwit w kullanımı için bir kağıt da yollamışlar, üzerinde 20°C üzerinde muhafaza etmeyin yazmışlar bu yüzden tereddüt ettim.

Ben hepsini buzdolabına koyuyorum, gayet memnunum ve bir sorun yaşamadım. Evimiz sıcak ve riske atmıyorum. Serin bir yerim olsaydı orayı tercih ederdim ama eğer eviniz serin değilse direkt buzdolabına koyun bir şey olmaz merak etmeyin :)

Teşekkürler, nitekim oda sıcaklığına göre biraz daha serin olan bir dolaba koydum.
En iyisini yapmışsınız. Ama genel oda sıcaklığında bir zararı olmaz merak etmeyin, 1 senedir ben ürünleri bu şekilde muhafaza ediyorum ve herhangi bir sorun yaşamadım.

Tabi yine de siz bilirsiniz

Merhabalar, kuşlarım için röhnfried gerwit-w ve entrobac probiyotik aldım. Acaba bunları nerede muhafaza etmeliyim? Gerwit-w yi buzdolabına, probiyotiği ise kapalı bir mutfak dolabına koydum. Böyle uygun mudur?

C vitamini buzdolabında saklanmaz. Gervitin içerisinde c vitamini de var. Ürünleri kuru,serin,güneş görmeyen bir yere koyun. Entrobac buzdolabında nemlenebilir buzdolabına koymayın kısaca.

"İlaçlar gibi gıda takviyelerinin de saklama koşuları ve kullanımları için özel uyarılar bulunuyor. Özellikle son dönemde sıklıkla kullanılan C ve D vitamini içeren gıda takviyeleri için özel saklama koşulları ve uyarılar mevcut. C vitamini içeren gıda takviyeleri mutlaka 25 derecenin altında bir sıcaklıkta muhafaza edilmeli, buzdolabına koyulmamalıdır. Zira C vitamini içeren gıda takviyesinin C vitamini deposu portakal gibi buzdolabında saklanması, suda çözünen efervesan tabletlerde çözünme ve dağılma problemlerine yol açabilir. Kapsül ve tablet formundaki yutulabilir formlarda ise dağılım ve yutma problemlerine sebebiyet verebilir. Unutulmamalıdır ki, C vitamini hem 25 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda hem de buzdolabı ısısı olan 2-8 derece sıcaklıkta kontrolsüz saklanırsa yapısında bozulmalar meydana gelir."
TEİS Genel Başkanı Nurten Saydan

Ben kilerde dolapta muhafaza ediyorum ürünleri alalı uzun zaman geçti halen daha bozulma olmadı. Saklanma koşulu çok önemli o yüzden. Nemli rutubetli güneş gören yerlere koymamak lazım.

Geri