Karadeniz Pet

Forpus hakkında soru

AsiBulut

Meraklı Üye
Ailemden kendime 19. yaş doğum günü hediyesi olarak aylardır papağan istiyordum, bir kaç gündür sevda papağanı diye düşünürken forpus papağanını gördüm. Çok ilgi meraklısı sürekli sevilmek isteyen bir kuş yazıyor bir çok yerde. Tamda ilgiyle bunaltmak isteyeceğim bir tatlılık. 🙂 Ama bazı konularda da ısırma sorunu çok... Youtube dan izleyerek kuşlara nazik davranan yorumlarda kuşum elime ulaştı çok sevecen çok ilgi meraklısı sürekli sevilmek istiyor ele çok alışkın hiç ısırmıyor gibi bir çok yorum alan bir üretici sayfasını takip ediyorum. Öyle bir yerden yavru erkek forpus almak istiyorum.
Gerçekten anlatıldığı gibi ilgi meraklısı kuşlarmı yoksa, yoksa adı pek duyulmamış forumlardaki gibi gergin kuşlarmı? Geniş kafese ihtiyacı var yazıyor her yerde, alırken kafeste lazım tabiki ama büyük kafes derken ölçüleri ne kadar?
Yaşımıda özellikle belirttim doğum günü hediyesi yazınca 10 yaşındaymışım gibi oldu, alıp elimde evirip çevirmek için değil gerçekten bakıp ilgilenebileceğimi düşündüğüm için istiyorum.

@Merve hocam sizinde bir yazınızda gördüm arada bir forpus istediğinizi, forpuslar hakkında ne kadar bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz bildiğiniz bütün özellikleri :')💙

Sultan papağanı dağa uygun hem ele gelir yavrusu hem konuşur hemde sahibine bağlıdırlar

Forpus papağanları yanlız kalmayı sevmez
Yanlız kalmayacak okulum bitti üniversiteyi mezuna bıraktım evde baba parası yiyorum, bolca vaktim var yani 😂 Muhabbet kuşumda var anlaşırlarsa ne ala, anlaşamazlarsa ikisinede ilgi verecek bol bol vaktim var.
Sultan papağanı istemiyorum ya nedense çok hırçın gibi görünüyorlar ve bana göre çok büyükler, korkarım evcilleştiremem. Sahibini sevip ele gelsede yinede yanaklarını okşatmayan sultan papağanı çok gördüm.
Seçeneklerim arasında cennet, sevda ve forpus var 🙂
Yüksek sesin sıkıntı olacağını sanmıyorum, yani öyle bir durum yok evde. Konuşmasıda sıkıntı değil. Kuşkarın konuşmasından çok kendilerine özgü ötüşleri daha güzel geliyor bana.
Yorumların için çok teşekkür ederim, ama sultan papağanından korkuyorum :')

O zaman sevda ya ve cennete göre daha iyibi seçenek forpus
Siz besledinizmi, gerçekten çok sevdiriyorlarmı? Muhabbet kuşum hep dışarıda ama çok kendi halinde, ele almaya çalışırsam ısırıyor. Kendi keyfi yeterse uçarak gelip elime konuyor onun dışında sürekli eğlenecek bir şey buluyor. Forpusta öyle olursa yıkılırım valla sürekli seveyim oynayalım beraber istiyorum 😶

Siz besledinizmi, gerçekten çok sevdiriyorlarmı? Muhabbet kuşum hep dışarıda ama çok kendi halinde, ele almaya çalışırsam ısırıyor. Kendi keyfi yeterse uçarak gelip elime konuyor onun dışında sürekli eğlenecek bir şey buluyor. Forpusta öyle olursa yıkılırım valla sürekli seveyim oynayalım beraber istiyorum vardı mutasyon bir dişiydi cok küçükler korkulacak hayvanlar değiller ısırınca biraz can yakıyor ama ısırmayan bir forpus
Isırınca biraz can yakıyorlar bakmadım ama akrabamın vardı

Ailemden kendime 19. yaş doğum günü hediyesi olarak aylardır papağan istiyordum, bir kaç gündür sevda papağanı diye düşünürken forpus papağanını gördüm. Çok ilgi meraklısı sürekli sevilmek isteyen bir kuş yazıyor bir çok yerde. Tamda ilgiyle bunaltmak isteyeceğim bir tatlılık. 🙂 Ama bazı konularda da ısırma sorunu çok... Youtube dan izleyerek kuşlara nazik davranan yorumlarda kuşum elime ulaştı çok sevecen çok ilgi meraklısı sürekli sevilmek istiyor ele çok alışkın hiç ısırmıyor gibi bir çok yorum alan bir üretici sayfasını takip ediyorum. Öyle bir yerden yavru erkek forpus almak istiyorum.
Gerçekten anlatıldığı gibi ilgi meraklısı kuşlarmı yoksa, yoksa adı pek duyulmamış forumlardaki gibi gergin kuşlarmı? Geniş kafese ihtiyacı var yazıyor her yerde, alırken kafeste lazım tabiki ama büyük kafes derken ölçüleri ne kadar?
Yaşımıda özellikle belirttim doğum günü hediyesi yazınca 10 yaşındaymışım gibi oldu, alıp elimde evirip çevirmek için değil gerçekten bakıp ilgilenebileceğimi düşündüğüm için istiyorum.

@Merve hocam sizinde bir yazınızda gördüm arada bir forpus istediğinizi, forpuslar hakkında ne kadar bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz bildiğiniz bütün özellikleri :')💙
Birde muhabbet kuşundaki gibi renklerine göre karakterleri oluyormu? Yeşilin bağışıklık sistemi iyi ve konuşkan, mavi konuşkan, albino duyusal, gri agresif gibi deniyordu muhabbet kuşlarında. Forpusta da aynı olay varmı?

Merhaba, öncelikle doğum gününüz kutlu olsun. Yeni yaşınız ne dilerseniz size getirsin inşallah 🩷 🍀🎂
Evet forpusları bende çok seviyorum. Çok kıskanç ve minik olduklarını biliyorum. Ve bende hayatımın bir noktasında mavi bir forpus papağanı beslemek isterim 🥲
Yalnız muhabbet kuşuna maalesef zarar verebilir.