Karadeniz Pet

Kafesin her yerinde kan var

Syeabs

Yeni Üye
Merhabalar ben Eskişehir'e gideceğim için kafesi 5 günlüğüne komşuma bıraktım geri aldığımda da kafesin her yerinde kan olduğunu gördüm ayrıca kanadinin altındaki tüyleri yolmus napmam gerek
( Fotograflari yukledim)
Screenshot_20230204-152630.png
Screenshot_20230204-152417.png
Screenshot_20230204-152425.png

Çevrenizde kanatlı hayvanlar konusunda uzman bir veteriner hekim varsa göstermeniz yararlı olur.

Öncelikle batikon alıp kulak çubuğu yardımı ile zorlamadan az miktarda kuşun kanayan kanat altı bölgesine sürünüz.

Eczaneden fucidin krem alıp günde 2 kez kulak çubuğu yardımı ile zorlamadan az miktarda fucidin krem sürünüz enfeksiyon kapmasın.

Kanama devam ediyor mu?

Çevrenizde kanatlı hayvanlar konusunda uzman bir veteriner hekim varsa göstermeniz yararlı olur.

Öncelikle batikon alıp kulak çubuğu yardımı ile zorlamadan az miktarda kuşun kanayan kanat altı bölgesine sürünüz.

Eczaneden fucidin krem alıp günde 2 kez kulak çubuğu yardımı ile zorlamadan az miktarda fucidin krem sürünüz enfeksiyon kapmasın.

Kanama devam ediyor mu?
Hayır sanırım gagasıyla kanatmış yanına gelince orayı kaşımayı bıraktı ama kan lekeleride bir gün önce falan olmuş gibi duruyor

Öncelikle bence o komşunuza bir daha, bir canınızı emanet etmeyin. Müdahale etmemesi belki de kuşunuzun hayatına mâl olabilirdi.

Kanama nüksederse bir şekilde mısır nişantası sürmeye, serpiştirmeye çalışıp öncelikle kanı durdurun. Üstte zaten anlatılmış yapılması gerekenler.

Birde kremi ışığı kapatmadan yani kuşunuz uykuya dalmadan hemen önce sürün ki rahatsız olup dideklemesin.
Ve veterinere götürürseniz, veterinerde uygun görürse boyunluk takabilir yarayı deşmemesi için.
Bir süre uçmasın, kafeste dinlensin. Stresini almak içinde entrobac probiyotik temin edip yarım suluğa mercimek tanesi kadar yani çay kaşığının arka ucuyla eklerseniz iyi olur. Sekiz saatten fazla sulukta kalmasın.
Geçmiş olsun 🌸

Merhabalar ben Eskişehir'e gideceğim için kafesi 5 günlüğüne komşuma bıraktım geri aldığımda da kafesin her yerinde kan olduğunu gördüm ayrıca kanadinin altındaki tüyleri yolmus napmam gerek
( Fotograflari yukledim)Ekli dosyayı görüntüle 65310Ekli dosyayı görüntüle 65311Ekli dosyayı görüntüle 65306
Kuşunuzu lütfen bir daha yalnız bırakmayın. Yalnız bırakmayın derken evet komşunuza emanet etmişsiniz ama sizi göremediği için stresten dolayı kendini yolmuş büyük bir travma yaşamış 🙁

Geri