Karadeniz Pet

Kuşumu değiştirmeyi düşünüyorum

Enes Emir

Yeni Üye
Merhabalar benim sorum şu
10 aylık bir muhabbet kuşum var. Kuşumun yanına dişi bir muhabbet kuşu aldım ama kuş bir türlü bize alışmıyor. Elimize gelmiyor, zorla tutuyoruz. Çok yabani bir kuş. Benim kuşumun yanına alırken onu benim kuşum 7.5 aylıktı. Diğer kuşu alalı hemen hemen 2.5 ay oldu. Kuşumla anlaşmalarında sıkıntı yok anlaşıyorlar. Bazen kuş bizim kuşu tıklıyor, çiftleşmeye izin vermiyor. Bizim kuş sürekli ayak atıyor ama kuş izin vermiyor. Yuvalık taktım kaç aydan beri duruyo ama hiç girmiyor. Anlıcağınız oki ben yavru yapmalarını istiyorum bizim kuş baya kızdı ama dişi kuş izin vermiyor vuruyor. Dişi kuşta kızgın cere rengi kahverengi ama yok ne insana alıştı nede yumurtluyor. Acaba kuşu petshop gidip damızlık bir kuş alsam ne olur? Bizim kuşla anlaştılar birbirlerine ama ben insana gelen sevecen bir kuş arıyorum ne yapmalıyım değiştirmelimiyim? Değiştirirsem bizim kuşa birşey olur mu?
Şimdiden cevap vereceklere teşekkür ediyorum 😊

Yetişkin bir kuş aldığınız sürece yabani olma olasılığı çok yüksek. Ele gelen bir kuş istiyorsanız yavruyken alıp ayrı kafeste eğitmelisiniz. Kuşlarınız anlaştıysa sabretmelisiniz. İki yıl bekleyen bile var. Birden bire yavrulayanda...

Geri