Karadeniz Pet

Kuşumun 5-6 tane tüyü kırık

Mert.dgdvrn.051

Yeni Üye
Kusumu kanatları bantlamistim ama 1 saat filan kaldı geri soktum döktükten 3-4 gün kuşumun tüyleri kırılmaya basladi fotorafini koydum cekmelimiyim yoksa kendi uzar mi

Ekli dosyalar

• 1674071259219-min.jpg
    1674071259219-min.jpg
    240.6 KB · Görüntüleme: 19
Ben kuşumun kırık olan tüyünü cekiyim mi? Yenisi gelir mi
Bt amin forte kullanın. Yarım suluğa beş damla, haftada bir gün. Kuşun kanatlarını bantlamak kuşta travma yaratır. Ve resmen kuşa zulüm etmişsiniz, başka bir açıklaması yok. Bir daha öyle saçma sapan yöntemlere başvurmayınn

Öyle arkada 2 tane daha tüy var kırılmış ama ip gibi tuyun ortasındaki de ince bir şey ile tutunurnsorun olur mu
Kuşun kanadını bantlayarak alıştırmayı deneyip başarılı olan bir kimse tanımıyorum, kuşa işkence çektirmenin mantığı yok bu hayvanlar canlı oyuncak değiller. Kuşun kanadını bantladığınızda travma yaşarlar ve içgüdüsel olarak sürekli atak halinde olurlar özetle alışma ihtimalleri sıfıra iner.

Tüylerine siz müdahale etmeyin kendisi dökülmesi gereken tüy varsa kendisi koparır düzelme durumu olan tüylere de karışmaz. Tekrar bantlamak, tüy yolmak gibi fantezilere girmemenizi tavsiye ederim...

Yere doğru bakan tüyler de iyileşir mi
Kuşun kanadını bantlayarak alıştırmayı deneyip başarılı olan bir kimse tanımıyorum, kuşa işkence çektirmenin mantığı yok bu hayvanlar canlı oyuncak değiller. Kuşun kanadını bantladığınızda travma yaşarlar ve içgüdüsel olarak sürekli atak halinde olurlar özetle alışma ihtimalleri sıfıra iner.

Tüylerine siz müdahale etmeyin kendisi dökülmesi gereken tüy varsa kendisi koparır düzelme durumu olan tüylere de karışmaz. Tekrar bantlamak, tüy yolmak gibi fantezilere girmemenizi tavsiye ederim...

Ekli dosyalar

• IMG_20230118_230242_526-min.jpg
    IMG_20230118_230242_526-min.jpg
    717.9 KB · Görüntüleme: 9
Geri