Karadeniz Pet

Kusumun kanatlari titriyor veya segiriyor

rio

Meraklı Üye
Merhaba 3 yasinda 1 oğlum var Bi süredir videodaki gibi kanatlari titriyor yada segiriyor bilmiyorum, 10 dk kadar sürüyor sizce nedir sorun önemli bisey mi ?

Bazen böyle durumlar olabiliyor. İştahı, dışkısı yerindeyse genel anlamda sorun olacağını sanmıyorum. Gerwit multivitamin ve röhnfried b vitamini alıp uygulayabilirsiniz. Özellikle b vitamini kullanın
Evet dışkısı vs normal söylediğiniz vitaminleri almak için güvendiğiniz Bi yer var mı acaba?

Evet dışkısı vs normal söylediğiniz vitaminleri almak için güvendiğiniz Bi yer var mı acaba?
Probiyotik de temin edin faydası olur kuşa.
Trendyoldan yorumları güzel olan herhangi bir satıcıdan alabilirsiniz. Bölünmüş olarak alabilirsiniz. Vitaminler 10-20 ml. Entrobac Probiyotik 20 gram fazlasıyla yeterli gelir

merhaba konuyu tekrar gündeme getiriyorum çünkü kuşumun hala kanatları titriyor arttı gibi hissediyorum ve bu aralar ssürekli bağırıyor neden olabilir lütfen yardım edin dediğiniz gibi vitamin takviyesi yapıyorum

merhaba konuyu tekrar gündeme getiriyorum çünkü kuşumun hala kanatları titriyor arttı gibi hissediyorum ve bu aralar ssürekli bağırıyor neden olabilir lütfen yardım edin dediğiniz gibi vitamin takviyesi yapıyorum
Kuş ara ara mı yapıyor bir şey tetikleyince yoksa devamlı bu şekilde mi?
Kuş kalamar kemiği tüketiyor mu?
Size birkaç yöntem söyleyeceğim şayet yine geçmezse profesyonel bir destek almanızda fayda var. Kalamar kemiği kullanmıyorsanız temin ediniz ve tüketsin. Med Tollyamin Forte alıp kullanın. Kasları güçlendirir, krampları önler. Birde her ihtimale karşı ense damlası kullanılsa fena olmaz. Ivermectin içeren herhangi bir ense damlası olur. Temin ettikten sonra konuyu güncelleyin, birde böyle bir yol izleyelim.

Yani şöyle ara ara yapıyor ve yalnızca kafesindeyken tuneginde dururken mesela yapıyor ve artmaya başladı acaba zaman kaybetmeden veterinere mi görürsem diyorum

Bugünde bu şekilde tunekte durmakta zorlanıyor sanki

Yani şöyle ara ara yapıyor ve yalnızca kafesindeyken tuneginde dururken mesela yapıyor ve artmaya başladı acaba zaman kaybetmeden veterinere mi görürsem diyorum
İmkanınız varsa götürün tabi. Kuşlardan anlayan olsun. Üstte dedikleriminde faydalı olabileceğini düşünüyorum

İmkanınız varsa götürün tabi. Kuşlardan anlayan olsun. Üstte dedikleriminde faydalı olabileceğini düşünüyorum
Merhaba konuyla ilgilendirdiğiniz için bilgilendirmek istedim sizi;
Kuşumu dün veterinere götürdüm kuşlardan anladığını söylediler daha önce bu forumda tavsiye edilen bi veteriner yani,
Öncelikle kuşumun suyunu inceledi suyunda yaşayan organizmalar vardı bizde gördük bunu, sonrasında dışkısına baktı ve solucan gibi şeyler vardı bunlarda hareket ediyordu mikroskopla baktı tabi sonuç olarak dediki kuşta kursak mantarı var bundan dolayı hayvan ne kadar yerse yesin beslenemiyor vucudu için gerekli vitamin mineral kalsiyum vs şeyeleri vucuduna alamıyor bu da kasılmalara sebep oluyor. Bu yüzden tedavi olarak önce bu kursak mantarından kurtulmalıyız dedi. Bunun için suyuna damlatmam gereken 2 tane sıvı verdi biri antibiyotikmiş biri suyu temileyecek gibi bişey dedi tam hatırlamıyorum. isimleri yok küçük şişlerde önceden hazılrnamış, bunların yanında probiyotik ve labut dediği bi ağzına sıkmalık vitamin kompleksi gibi bişi verdi 1 hafta sonra kullanamaya başlamak üzerede avicare markasının vinager & ginder diye bişeyini verdi. Bu markanın en iyi marka olduğunu söyledi probiyotikte bu marka ayrıca, ben ilk defa duydum sizin bilginiz varsa bilgi almak isterim sizden bu markayla ilgili. Anlatmak istedim belki başkaları içinde faydalı olur. Umarım bizim içinde doğru bi tedavidir canım oğluşum iyileşir..

Gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum veterinerin verdiği ilaçları kullanmaya başladıktan sonra daha da arttı dengesizlik kavrayamiyor tünegi düşecek gibi oluyor acaba ilaçların yan etkisi mıdır geçer mi ?

2 gün oldu hem antibiyotik hemde başka bisey dedi tek başına antibiyotik verirsem daha kötü olur gibi hisey dediğini hatırlıyorum diğerinin ne olduğunu unuttum belki dediğiniz antifugal ilaçtır. Bi beyaz Bi kırmızı sivi verdi

Bi de kuşum fazla kilolu çıktı kursak mantarın da zayıflama olur diye biliyordum ben doktor dedi ki mantar dan dolayı yedikleri yatamadigi icin çok acıkıyor çok yiyor vücutta depolama ihtiyacı duyuyor gibi bisey bazen böyle olur dedi bazende zayıflar

Veteriner analiz yapıp bu kanıya vardığından dolayı dediklerinin yanlış olduğunu pek sanmıyorum. Sonuçta bilimsel sonuç var elinde. Kuşlardan anlayan bir yer miydi? İlaçlarının doğruluk payı açısından soruyorum. Yoksa dediğim gibi antibiyotik verilemezdi.

Geri