Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kanatlari titriyor, segiriyor, hapsiriyor ve yemliginin icine girmeye calisiyor ve dahasi

cimcimesipidikk

Yeni Üye
merhabalar ben 2 gun once 2.5 aylik yavru erkek bir muhabbet kusu aldim, cok sakin cok tatli kendini sevdiriyor. elime almadigim muddetce asla isirmiyor parmagima cikip elimden yemek yiyor alisti gibi. kafeste durmayi sevmiyor surekli kafasini demirlerden sokmaya calisiyor tum sakinligi gidiyor kendini yaraliyacak diye korkuyorum. Az once bir sey farkettim kanatlari segirir gibi titriyor ve hapsiriyor ayak isisi ne cok sicak ne cok soguk. Cumartesi gunu eve getirirken kafeste kutunun icindeydi acaba usutmus olabilir mi? Petegin yaninda duruyor kafesi hep ev isi da iyi. Bir de pek yemek yemiyor, kafeste yemliginin icini dagitiyor girmeye calisiyor ve su cok az iciyor. Sulugu alip kafesin disinda gagasinin onune koyuyorum max 1-2 yudum alip birakiyor. Multivitamin koydum icine yine icmiyor. Dal darisini cok seviyor kakası normal kivamda ama bazen poposuna yapisiyor. Simdi sorularım sunlar;

1-) Kanatlarini segirtmesinin sebebi ne hapsuruyor hasta olabilir mi ne yapmam lazim?
2-)Kafesin icinde tepinirken zarar gormesinden korkuyorum 5-6 saat disarida durmasina ragmen kafese girince cildiriyor sadece gece girince bir sey demiyor kafesine nasil alistirabilirim? Oyuncak aldim yuzune bile bakmiyor, murekkep baligi kemigi, balli kraker ve mineral blok da aldim ama hic ilgilenmiyor
3-)istahini arttirmak icin ne yapabilirim biliyorum yeni geldi eve alisik degil ama ac sussuz kalmasin yavrucak
4-)Bir de ne zaman banyo yaptirabilirim daha 3 gun oldu alali

Kuşunuzun bir fotoğrafını ya da videosunu ve yeni yapılmış dışkısını ekler misiniz?
Çıngıraklı oyuncakları severler önce dışarda oynatın sonra kafesine asın.
Ballı kraker vermeyin kursak mantarına davetiye çıkartır. Kalamar kemiği ve mineral blok kalsın sadece.
Dal darı verin kuşlar çok sever birde yemliğine aspur karıştırabilirsiniz. Hem yemesi kolaydır hem de dışkısını toparlar bu iki ürün.
Yavru kuşlar zaten hem az yem yerler hem de genelde az su içerler. O ne zaman içeceğini bilir merak etmeyin. Multivitamin markası nedir?

tavsiyeleriniz icin cokk tesekkur ederim balli krakeri cikardim en yakin zamanda aspur alicam kendi istegiyle yem yiyip su icmeye basladi simdi vitaminin markasi ise gold wings bebis ve kakasi da boyle

Ekli dosyalar

• IMG_20230214_002858.jpg
    IMG_20230214_002858.jpg
    204.1 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20230214_002846.jpg
    IMG_20230214_002846.jpg
    166.4 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_2023-02-14-00-22-47-386-edit_lockscreen.jpg
    Screenshot_2023-02-14-00-22-47-386-edit_lockscreen.jpg
    488 KB · Görüntüleme: 43
tavsiyeleriniz icin cokk tesekkur ederim balli krakeri cikardim en yakin zamanda aspur alicam kendi istegiyle yem yiyip su icmeye basladi simdi vitaminin markasi ise gold wings bebis ve kakasi da boyle
Kuşunuz maşallah çok tatlı 🧿
Sorun görünmüyor, sağlıklı duruyor. Gerwit multivitamin ve entrobac probiyotik temin edin. Her sağlıklı kuşun hayatı boyunca kullandığı ürünler. Gerwit yarım suluğa beş damla. Entrobac yarım suluğa mercimek tanesi kadar. 8 saatten fazla sulukta kalmasınlar. Haftada birer gün kullanın

Kuşunuz maşallah çok tatlı 🧿
Sorun görünmüyor, sağlıklı duruyor. Gerwit multivitamin ve entrobac probiyotik temin edin. Her sağlıklı kuşun hayatı boyunca kullandığı ürünler. Gerwit yarım suluğa beş damla. Entrobac yarım suluğa mercimek tanesi kadar. 8 saatten fazla sulukta kalmasınlar. Haftada birer gün kullanın
ay cok tesekkur ederiz 🫶🫶💓💓 o sizin tatliliginiz kibarliginiz ♥️♥️ en yakin zamanda dediklerinizi uygulicam tekrardan cooookk tesekkur ederimm

Geri