Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum Delirdi mi?

egeloca

Yeni Üye
Kuşum durmadan kendini kaşıyor. Biryerde okumuştum parazit sanırım. Bazen çok hareketsiz kalıyor. Kafesi açıp ayağını sevmeye çalıştığım anda deliriyor zor duruyor. Ve çııt diye sesde geliyor kendini ısırırken küçük küçük tüyler döküyor kar tanesi gibi. Ne oldu kuşuma 2 Aylık 3.Gündeyiz Bakımda

Ekli dosyalar

• IMG_20230114_175837.jpg
    IMG_20230114_175837.jpg
    440 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_20230114_175820.jpg
    IMG_20230114_175820.jpg
    354.2 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20230114_175759.jpg
    IMG_20230114_175759.jpg
    474.3 KB · Görüntüleme: 37
Tünek dipleri, suluk çevresi, yemlik çevresi gibi alanlara flaş tutarak kontrol ediniz. Siyah, beyaz yada kırmızı çok küçük kümeler yada canlılar görürseniz dış parazit sorunu olduğunu net olarak anlayabilirsiniz.

İç-dış parazit kürleri önleyici olarakta kullanılmalı ki parazit sorunları ortadan kalksın.

Parazit sorunu için ivermektin etken maddesi içeren ilaç temin etmeniz lazım.

Vermektin, blotic gibi ilaçlar etkilidir 1 damlası yeterli olur tek kuş için, çevrenizde kuş besleyen ve elinde bu ilaçlardan olan kişiler varsa şırınga ile 1-2 damla ilaç temin etmeniz yeterlidir. Bulursanız yazın kullanımını aktarırım.

Tünek dipleri, suluk çevresi, yemlik çevresi gibi alanlara flaş tutarak kontrol ediniz. Siyah, beyaz yada kırmızı çok küçük kümeler yada canlılar görürseniz dış parazit sorunu olduğunu net olarak anlayabilirsiniz.

İç-dış parazit kürleri önleyici olarakta kullanılmalı ki parazit sorunları ortadan kalksın.

Vermektin, blotic gibi ilaçlar etkilidir 1 damlası yeterli olur tek kuş için, çevrenizde kuş besleyen ve elinde bu ilaçlardan olan kişiler varsa şırınga ile 1-2 damla ilaç temin etmeniz yeterlidir. Bulursanız yazın kullanımını aktarırım.
Şöyle şeyler var anlamadım, sprey aldık birde vitamin şeyi ama kuşum yem yiyor ama su içmiyor sanırım? Sorun olur mu?

Ekli dosyalar

• IMG_20230114_184703.jpg
    IMG_20230114_184703.jpg
    817.6 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20230114_184643.jpg
    IMG_20230114_184643.jpg
    541 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_20230114_184631.jpg
    IMG_20230114_184631.jpg
    495.6 KB · Görüntüleme: 17
Evet spreylerin hiçbir etkisi yok aksine kuşa solunum problemi gibi sıkıntılar yaratabilir. Atın çöpe. Zimec avromec yada vilmectin bunlardan birini alıp enseye bir damla olacak şekilde damlatın. Kuşta parazit kesin varsa kuyruk sokumuna da bir damla damlatın. Damlattiktan sonra o yeri iyice ovalayın ilaç yayilsin. Yalniz bir damladan fazlası olmasın. Bu işlemi 15 gün sonra tekrarlayın. Ve altı ay sonra önlem amaçlı tekrar yapabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Ürünü ilk kez görüyorum netten içeriğine ulaşamadım içerik yazan kısmı atabilir misiniz?

Suluk net değil zaten parazitlerin görünmesi çok zordur dikkatli bakın hareket var mı küçük canlılar hareket ediyor mu?
hayır etmiyor sanırım göremiyorum. Birde kafasını az önce çok hızlı kaşıdı . sanırım pire gibi birşey

Spreyler işe yaramaz. Dış parazit yaptırmanız lazım. Kuşunuzun videosunu ekler misiniz? Kuşunuzun gece kafesinde çırpındığı oluyor mu?
her saniye kaşınıyor. Parazitmi bilmiyorum kanıtım yok. kafese tutunup kaşınıyor

hayır etmiyor sanırım göremiyorum. Birde kafasını az önce çok hızlı kaşıdı . sanırım pire gibi birşey

Yazdığım ilaçlardan birini temin edip kullanmanızı öneririm parazit sorunu varsa gidecektir. Bunun dışında kafesi ve tüm ekipmanları düzenli olarak yıkamanız iyi olur.

Ürünü ilk kez görüyorum netten içeriğine ulaşamadım içerik yazan kısmı atabilir misiniz?

Suluk net değil zaten parazitlerin görünmesi çok zordur dikkatli bakın hareket var mı küçük canlılar hareket ediyor mu?

Ekli dosyalar

• IMG_20230114_195407.jpg
    IMG_20230114_195407.jpg
    991.2 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20230114_195350.jpg
    IMG_20230114_195350.jpg
    778.3 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20230114_195448.jpg
    IMG_20230114_195448.jpg
    734.4 KB · Görüntüleme: 25
Spreyler işe yaramaz. Dış parazit yaptırmanız lazım. Kuşunuzun videosunu ekler misiniz? Kuşunuzun gece kafesinde çırpındığı oluyor mu?
Atamıyorum, ama sürekli kaşıyor kafesi ısırıyor cıt cıt cıt sesi geliyor ısırırken hala ısırıyor şuanda hiç durmuyor

Evet spreylerin hiçbir etkisi yok aksine kuşa solunum problemi gibi sıkıntılar yaratabilir. Atın çöpe. Zimec avromec yada vilmectin bunlardan birini alıp enseye bir damla olacak şekilde damlatın. Kuşta parazit kesin varsa kuyruk sokumuna da bir damla damlatın. Damlattiktan sonra o yeri iyice ovalayın ilaç yayilsin. Yalniz bir damladan fazlası olmasın. Bu işlemi 15 gün sonra tekrarlayın. Ve altı ay sonra önlem amaçlı tekrar yapabilirsiniz. Geçmiş olsun.
avromeci sığırlar falan için kullanılsın yazıyor ama? birde veteriner tavsiyesi olmadan kullanmayınız yazıyor? Sağolun

Atamıyorum, ama sürekli kaşıyor kafesi ısırıyor cıt cıt cıt sesi geliyor ısırırken hala ısırıyor şuanda hiç durmuyor
Muhtemelen bit parazit vardır o zaman. Yoksa bile ense damlasının dozunu almadıkça kullanmanız sorun olmaz. Geçmiş olsun.

Sağolun.. O spreyi kullanmamda sakınca varmıdır? Yani faydası...
O spreyin hiçbir faydası olmaz. Hem kuşu boşuna boşuna strese sokarsınız hem de solunum yollarına zarar veriyor spreyler. En kesin yol ense damlasıdır. Yukarıda yazılan damlalardan birini temin edin. Vilmectin daha çok kullanılıyor diye biliyorum. Üzerinde sığır yazsada bir şey olmaz. Kuşunuzun derisindeki bitlerden daha fazla zarar vermez, bitler parazitler daha tehlikelidir. İnternette satışları mevcut. İnşallah kullanıp faydasını görürsünüz. Geçmiş olsun 🌸

avromeci sığırlar falan için kullanılsın yazıyor ama? birde veteriner tavsiyesi olmadan kullanmayınız yazıyor? Sağolun
Büyük baş hayvanlar için dozajı farklıdır kanatlılar için farklıdır. Gönül rahatlığıyla bu üçünden birini temin edebilirsiniz hiçbir sorun olmaz. Dediğim şekilde uygulayın aksi taktirde kuşunuz parazitlerden kurtulmaz buda kuşunuza zarar verir.

O spreyin hiçbir faydası olmaz. Hem kuşu boşuna boşuna strese sokarsınız hem de solunum yollarına zarar veriyor spreyler. En kesin yol ense damlasıdır. Yukarıda yazılan damlalardan birini temin edin. Vilmectin daha çok kullanılıyor diye biliyorum. Üzerinde sığır yazsada bir şey olmaz. Kuşunuzun derisindeki bitlerden daha fazla zarar vermez, bitler parazitler daha tehlikelidir. İnternette satışları mevcut. İnşallah kullanıp faydasını görürsünüz. Geçmiş olsun 🌸
+1

O spreyin hiçbir faydası olmaz. Hem kuşu boşuna boşuna strese sokarsınız hem de solunum yollarına zarar veriyor spreyler. En kesin yol ense damlasıdır. Yukarıda yazılan damlalardan birini temin edin. Vilmectin daha çok kullanılıyor diye biliyorum. Üzerinde sığır yazsada bir şey olmaz. Kuşunuzun derisindeki bitlerden daha fazla zarar vermez, bitler parazitler daha tehlikelidir. İnternette satışları mevcut. İnşallah kullanıp faydasını görürsünüz. Geçmiş olsun
Ailem izin verirmi bilmiyorum. Ekonomik sıkıntılarım var. İnternette "Ileri gelen yara ve benlerinin tedavisine yardımcı olur.Pire,kene ve bitlerden ileri gelen cilt tahrişlerini giderir. Özelliği ile kafes kuşlarının cilt ve tüylerinin sağlıklı ve parlak olmasını sağlar." diyor . Doğrumu bilmiyorum ama denemek istiyorum. Zarar gelirmi?

Ailem izin verirmi bilmiyorum. Ekonomik sıkıntılarım var. İnternette "Ileri gelen yara ve benlerinin tedavisine yardımcı olur.Pire,kene ve bitlerden ileri gelen cilt tahrişlerini giderir. Özelliği ile kafes kuşlarının cilt ve tüylerinin sağlıklı ve parlak olmasını sağlar." diyor . Doğrumu bilmiyorum ama denemek istiyorum. Zarar gelirmi?
Çok tavsiye etmiyorum gözlerde ve solunum yolunda sorunlara yol açma ihtimali yüksek, içeriğinde parizitleri önleyici bir madde göremedim zaten parazit önleyici diye geçmiyor sanırım tahriş giderici diye geçiyor.. Özetle parazit sorununda hiçbir işe yaramayacaktır ve artısı olmadığı gibi başka sağlık sorunlarına da kapı açacaktır.

Üzgünüm ama başka türlü geçmez bu bitler

Geri