Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum halsiz ve kabarık

fikretmemis

Yeni Üye
Herkese iyi forumlar. 5 yaşındaki muhabbet kuşum son 2-3 haftadır sürekli kabarıyordu ve uyumak istiyordu. Başlarda bu normal geliyordu ama dünden beri bu artmaya başladı. Şu anda sürekli kabarıyor ve karanlık yerlere geçip uyumaya çalışıyor. Normalde sürekli bana konup oyun oynayan kuşum son birkaç gündür artık uçmaya bile çalışmıyor. Şu anda kafesini olabildiğince temizledim ve sıcak bir yere koydum. Başka ne yapmam gerekiyor?

Merhabalar, yeni yapılmış dışkısını ve kuşun videosunu atar mısınız? Kuş tünekte kuyruğu vs gözüksün lütfen videoda
Video için streamable.com
Fotoğraf için hizliresim.com u kullanabilirsiniz.
Hiç yem yedi mi? Takviye kullanıyor musunuz?
Kabarma ve uyuklama dışında başka bir problem fark ettiniz mi?

Merhabalar, yeni yapılmış dışkısını ve kuşun videosunu atar mısınız? Kuş tünekte kuyruğu vs gözüksün lütfen videoda
Video için streamable.com
Fotoğraf için hizliresim.com u kullanabilirsiniz.
Hiç yem yedi mi? Takviye kullanıyor musunuz?
Kabarma ve uyuklama dışında başka bir problem fark ettiniz mi?

Kuşum videodaki gibi sürekli titriyor. Kafesini yeni temizlediğim için dışkı fotografını cekemedim. Ayrıca sürekli kafasını arkaya gömüp tek ayak üstünde uyuyor.

Kuşum videodaki gibi sürekli titriyor. Kafesini yeni temizlediğim için dışkı fotografını cekemedim. Ayrıca sürekli kafasını arkaya gömüp tek ayak üstünde uyuyor.
Kuşun durumu hiç iyi görünmüyor. Kanatlı uzmanı kuş veterinerine götürmelisiniz vakit kaybetmeden. Hangi şehirde yaşıyorsunuz?

Teşekkür ederim ilginiz için.

Rica ederim ama zaman kaybedilmemesi lazım kuşun durumu ciddi.
Eğer o klinik size uzaksa İstanbul Avrupa yakası kuş veterineri yazın googleye, klinikler çıkıyor.İstanbul'da birçok kanatlı hekimi var. 👍🏻
Allah şifa versin

Yem yemesinde bir problem yok. Sürekli yem yiyor zaten.
Bugün yediyse yani şu an karnı toksa iyi.
Ama bu belirtilerle neyi olduğunun anlaşılması güç. Spesifik bir belirti vermesi lazım. Dışkısı, hapşırması, kusması, ağız kokusu vs vs herhangi bir belirti olmalı.
Veterinere giderseniz son durumu paylaşırsanız çok memnun olurum.

@Merve @Doğacı ilginiz için teşekkür ederim. Kuşumu veterinere götürdüm ve iki gün klinikte yattıktan sonra iyileşmeye başladı. Haber vermek istedim. Tekrardan teşekkürler.

Geri