Karadeniz Pet

Çok ciddi bir şey var mıdır?

jwty0u

Yeni Üye
Merhaba, muhabbet kuşumun kanadı bir yıl önce falan incinmişti o dönem uçamadı çok fazla fakat yavaş yavaş toparladı. Daha sonra yazın kanadının üstünde küçük tomurcuk gibi bir şey çıkmıştı. Veteriner krem vermişti ve büyümediği sürece sorun olmadığını söylemişti. Büyümedi de hala ama son zamanlarda kanadı daha fazla sarkık duruyor neredeyse yere sürülecek kadar. Uçmakta da zorlanıyor. Bugün tekrar aynı veterinere götürdüm muayene etti ve kitle olduğunu ve bunun sinirlerine baskı uygulayabileceğini bu yüzden böyle olabileceğini söyledi. Dokunduğunda biraz cırladı da acıyor mu bilmiyorum. Gaz anestezi? Mi bilmiyorum o tarz bir şey söyledi, operasyon yapılabilir ama 1000 tl civarı tutar dedi. Parasında değilim ama dayanamaz ona zaten hemen heyecanlanan bir kuş. Yaptırmasak ölümcül bir şey olmaz dedi. Bunun gibi bir şey deneyimleyen var mı? Ne önerirsiniz korkuyorum bir şey olacak diye

Bu arada yemesinde içmesinde sorun yok keyfi yerinde, sadece çok sevdiği oyuncağı alınca sürekli uyuyor sıkıldığından ama iştahi yerinde.

Veteriner hekiminiz kanatlı alanında uzmansa onun dedikleri yeterlidir. İsterseniz başka kanatlı uzmanları ile de görüşebilirsiniz.
Geçmiş olsun

Başka bir veterinerden de görüş almanız gerektiğini düşünüyorum. Kanat operasyonu ölümcül olur mu bilemem ama her ne olursa olsun operasyonlar risklidir. Bunun üstesinden kalkacak kadar iyi bir yer olmalı.
Kanadı kırık olabilir mi? Röntgen çekildi mi? Çekilmediyse başka bir veteriner kliniğinden röntgen talep edebilirsiniz bence.
Benim kuşum aynı durumda olsaydı büyük konuşmak istemiyorum ama operasyon yaptırmazdım. Tamamen şahsi görüşümdür bu arada, sadece belirtmek istedim.

Geri