Karadeniz Pet

DİŞİMİN KALCASINDA SERT YUVARLAK BİR SEY VAR YUMURTAMI?

Korkut

Yeni Üye
Dişi kuşumda yağlanma varmı diye kalcasına bakarken dokunayım tüyleri çekyimde varmı yokmu bakayım dedim sert yuvarlak ve çok küçük bir şey hissettim yumurtamıydı ztn bu aralar hiç yuvadan çıkmıyor yuvayı kemiriyor kalamar tüketiyor dışkısı büyük ama hiç hamile belirtisi yok fiziksel özeliklerinde eğer o yumurtaysa sorun olurmu ona dokunmuş olmam, kuşlarımında benimde ilk yavrularım olacak, ztn halen erkeğin dölüyebildiğinden emin değilim çok acemi ve boyut olarak küçük bi erkek dışı kuşum hem yaş ve boyut olarak büyük çok güzel baskın bi dişi erkekse küçük çelimsiz nasıl eş oldular hala şaşkınım doğrusu

Şu vidyoda en son gördüğüm ama gerçekleşemeyen çiftleşme bundan sonra hiç görmedim ve diside dediğim şeyler gercekleşti -kalamar tüketme yuvalık kemirme büyük dışkı-

Belirtilere göre yumurta olma ihtimali var. Kuşunuzun tünekte yandan fotoğrafını görebilir miyim? Ayrıca döllenmemiş olsa bile dişi tek başına kızgınlık yumurtası yapmış da olabilir
Tabikide

Diğer resimlere dosya çok büyük diyor ya bu ikisini tek kabul etti

Ekli dosyalar

• IMG_20230111_153659_1.jpg
    IMG_20230111_153659_1.jpg
    992.2 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20230111_153659.jpg
    IMG_20230111_153659.jpg
    983.9 KB · Görüntüleme: 21
Yumurta olabilir lakin kafesiniz çok küçük ve üretim için çok elverişli bir kafes değil, kafesi değiştirmenizi tavsiye ederim.
Aynen aslında kafesim çokta küçük değil dişi kuşum çok büyük maşallah erkek kuşum yerli ve kafeste rahat hareket edebiliyor ztn erkek kuşum dişiye oranla küçük olduğu için başlarda eş degilerdi erkeği bu kafese dişiyi başka kafese almıştım erkek burda baskın diye dişiyide buraya aldım uzun süre farklı kafeslerde kaldıklarındanmıdır bilmem böyle güzel bi çift oldular bende erkek kuşumu değiştirmedim pekte umutlu değildim bu çiften dişim daha baskın hayırlısı olsun inşallah

Kuş iyi duruyor. Yumurta sıkışması vs olmadıkça siz müdahale etmeyin. Ayrıca ahşap tünek kullanmanız daha iyi olur. Bekleyip görelim yumurta varsa :)
Valla ahşap tünek için çok söyliyen oldu açıkçası bende istiyorum ama kuşlar korkar veya her hangi bi şey olur diye hic tuneklerini degiştirmedim çünkü çok istiyorum yumurtlarının olmasını hep içimde kalmış bu sevda insllah hayırlısıyla olacak gibi hisediyorum

Kuş iyi duruyor. Yumurta sıkışması vs olmadıkça siz müdahale etmeyin. Ayrıca ahşap tünek kullanmanız daha iyi olur. Bekleyip görelim yumurta varsa :)
Bu arada dişi kuş yuvada yatmaya başladı iyiye işaretmi şu an burda hava kararmış durumda dişi kuş yuvada yatmış dün veya önceki günler bu saatlerde tünekte yatıyordu

Valla ahşap tünek için çok söyliyen oldu açıkçası bende istiyorum ama kuşlar korkar veya her hangi bi şey olur diye hic tuneklerini degiştirmedim çünkü çok istiyorum yumurtlarının olmasını hep içimde kalmış bu sevda insllah hayırlısıyla olacak gibi hisediyorum
Merak etmeyin ahşap tünek yumurtaya engel olmaz 😅 hatta plastik tünek üzerinde çifleşmeleri daha zordur, kayar. Ve plastik tünek ayak yaralarına ve mantara sebebiyet verir. Kısaca mutlaka ahşap olmalı.
Bu arada dişi kuş yuvada yatmaya başladı iyiye işaretmi şu an burda hava kararmış durumda dişi kuş yuvada yatmış dün veya önceki günler bu saatlerde tünekte yatıyordu
Evet, çok güzel hazırlık yapıyor. Siz sürekli yuvalığı açıp bakmayın ama 👍🏻

Merak etmeyin ahşap tünek yumurtaya engel olmaz 😅 hatta plastik tünek üzerinde çifleşmeleri daha zordur, kayar. Ve plastik tünek ayak yaralarına ve mantara sebebiyet verir. Kısaca mutlaka ahşap olmalı.

Evet, çok güzel hazırlık yapıyor. Siz sürekli yuvalığı açıp bakmayın ama 👍🏻
Yok ztn hiç o kadar açıp bakan birisi değilim
Ahşap tüneğinde yumurtaya engelinden değil kuşlar belki korkar alışık değiller diye sonra strese girerler bu kadar yumurtalara yaklaşmışken kaybetmek istemiyorum

Her şey için çok teşekür ederim çok mutlu olacağım şeyler söylediniz

Yok ztn hiç o kadar açıp bakan birisi değilim
Ahşap tüneğinde yumurtaya engelinden değil kuşlar belki korkar alışık değiller diye sonra strese girerler bu kadar yumurtalara yaklaşmışken kaybetmek istemiyorum

Her şey için çok teşekür ederim çok mutlu olacağım şeyler söylediniz
Sorun olmaz korkmazlar ama içiniz rahat etsin madem yumurtadan sonra değişirsiniz. İnşallah yumurtlar, güzel güzel yavru alırsınız ☺️

Geri