Karadeniz Pet

Kuşum ayağı üstüne basmıyor, çok halsiz ve her fırsatta uyuyor

Said Yeşiltaş

Yeni Üye
Kuş 1 haftadır çok halsiz, doğru düzgün uçamıyor sürekli oraya buraya çarpıyor şimdi de nasıl oldu bilmiyorum ayağını incitmiş/kırmış bir şekilde yere basmıyor yem uzatıyorum ne yiyor ne içiyor ele çok alışık bir kuştu ve hiç ısırmazdı şu an 1 yaşında

Tabi şöyle; resim yüklemeyi beceremedim, fotoğrafları videonun sonuna ekledim. Kuş genel olarak sürekli uyuyor, yem neredeyse hiç yemiyor ve su içmiyor https://streamable.com/p3biji
Hiç yem yemediyse elle besleme aparatıyla öncelikle karnı doymalı. Aç karnına çok dayanamaz. Petshoplarda vardır elle besleme aparatı, veteriner imkanlarınızı da zorlayın derim. Kafes ızgara telini çıkartın kuş rahat etsin. Dışkıları siyah mı?

Hiç yem yemediyse elle besleme aparatıyla öncelikle karnı doymalı. Aç karnına çok dayanamaz. Petshoplarda vardır elle besleme aparatı, veteriner imkanlarınızı da zorlayın derim. Kafes ızgara telini çıkartın kuş rahat etsin. Dışkıları siyah mı?
Şu an dışkıları genel olarak sadece beyaz, artık ara ara çok az yem yiyor ancak hiç su içmiyor gibi

Suluğunu ağzına doğru götürdüğümde bile hiç sallamıyor veterinere götürmeye çalışacağız umarım

Kuşun durumu kritik,kanatlı uzmanı veterinere götürmelisiniz vakit kaybetmeden.
Ayrıca uzun süre yemek yemediyse veya çok az yediyse dışkıda beyaz ve cıvıklık varsa açlık dışkısıdır o. Kursaktan besleme yapılmalı bilen birileri tarafından.

Geri