Karadeniz Pet

Kuşumuz kartonpiyer arasına giriyor!

jacob7

Yeni Üye
Merhabalar, muhabbet kuşumuzu ilk aldığımız günden beri tavan kenarlarında olan kartonpiyer led çıkıntıların üstüne çıkıyor ve oradaki boşluklara giriyor. Sürekli oralarda bir şeyler kemiriyor bazen dışkısı bazen alçıları kemiriyor, hatta alçıları ağzıyla alıp aşağı atıyor. Ne yaptıysak bir türlü oraya gitmesini engelleyemedik. Bir kaç ay önce mega bakteri hastalığına yakalanmıştı, bu hastalık varken de uzun süre orada kalıyordu ve şu an belki de o zaman yaptığı bakterili dışkıları bulup yiyor.

Kuşlarımızın gitmelerini istemediğimiz yerlere gitmelerini nasıl engelleyebiliriz? Bunun cevabını bilen veya yardımcı olabilecek birisi varsa çok memnun olurum.

Ekli dosyalar

• IMG_20230202_150908_50.jpg
    IMG_20230202_150908_50.jpg
    493.7 KB · Görüntüleme: 16
Bu konuda yapabilecek bir durum yok malesef salmak için Kartonpiyer olmayan bir odaya salmayı tercih edebilirsiniz onun dışında sürekli gideceklerdir.
Salon daha büyük olduğu için salonda salıyoruz fakat o zaman da malum sorunu yaşıyoruz. Cevabınız için teşekkür ederim.

Korktuğu ama ona zarar vermeyecek cisimleri oraya koyabilirseniz zamanla gitmeyebilir. Birde kafes içinde değil ama kafes dışında ona ayna verirseniz, aynayla daha çok vakit geçirecektir. Aynaya bağımlı olabilir ama benim iki kuşum da kafes dışında aynayla haşır neşirdi ve bir sorun olmuyor hatta zamanla aynaya bakmayabiliyor. Alçı yemesinden daha iyi en azından.

Korktuğu ama ona zarar vermeyecek cisimleri oraya koyabilirseniz zamanla gitmeyebilir. Birde kafes içinde değil ama kafes dışında ona ayna verirseniz, aynayla daha çok vakit geçirecektir. Aynaya bağımlı olabilir ama benim iki kuşum da kafes dışında aynayla haşır neşirdi ve bir sorun olmuyor hatta zamanla aynaya bakmayabiliyor. Alçı yemesinden daha iyi en azından.
Korktuğu bir cisim yok sanırım ne bulursa oynayacak potansiyelde. Aşırı sosyal aslında bu yüzden ayna hiç koymadık bizden uzaklaşmasın diye ama bir süre kafes dışına ayna koymak belki kartonpiyerden uzaklaştırmak için mantıklı olabilir dediğiniz gibi, bunu deneyeceğim sanırım. Cevabınız için teşekkür ederim.

Korktuğu bir cisim yok sanırım ne bulursa oynayacak potansiyelde. Aşırı sosyal aslında bu yüzden ayna hiç koymadık bizden uzaklaşmasın diye ama bir süre kafes dışına ayna koymak belki kartonpiyerden uzaklaştırmak için mantıklı olabilir dediğiniz gibi, bunu deneyeceğim sanırım. Cevabınız için teşekkür ederim.
Merak etmeyin ben iki kuşumu da kafes dışında ayna ile oynattım. Sizden uzaklaşmaz. En azından benim kuşlarım bana çok alışkındılar hiç benden uzaklaşmadılar.
Aynayı almak da sizin elinizde sonuçta baktınız ilgisini kaybediyor aynayı geri alırsınız. Ama işe yarayacağını düşünüyorum :)
Sonucu bizimle de paylaşırsanız çok memnun olurum 🌺

Merak etmeyin ben iki kuşumu da kafes dışında ayna ile oynattım. Sizden uzaklaşmaz. En azından benim kuşlarım bana çok alışkındılar hiç benden uzaklaşmadılar.
Aynayı almak da sizin elinizde sonuçta baktınız ilgisini kaybediyor aynayı geri alırsınız. Ama işe yarayacağını düşünüyorum :)
Sonucu bizimle de paylaşırsanız çok memnun olurum 🌺
Evet doğru söylüyorsunuz, tabii ki sonucu paylaşırım 🙂

Geri