Karadeniz Pet

Muhabbet kuşuma dişi aldım bana olan davranışları çok değişti

sevimlisütlaç

Yeni Üye
Albino kuşum 7 aylık 2 hafta önce dışarı çıkardığım da ayağıma sürtündüğünü farkettim ve 1 hafta önce albino dişi kuş aldım birbirlerini sahiplenmeye başladılar hatta yuvalığını taktım girip çıkıyorlar ama hala çiftleşmediler kuşum eskisi gibi de davranmıyor bana kafama omzuma gelen kuşum dışarı çıktığın da bana saldırıyor gerçekten kuş mu besliyorum köpek mi diye düşünüyorum bazen tahammül edemeyecek duruma geldim neden böyle oluyor ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim

Kuşlara eş alındığında kendi türünden bir canlı ile daha iyi iletişim kurduğu için size olan ilgisi doğal olarak azalır. Doğanın kanunu bu alışmak lazım :")
Yok o şekilde değil elimden yemek yediriyorum hala 6 7 kelime konuşmayı öğrettim onlara devam da ediyor ama şuan elimi sıcak suya sokamıyorum heryerim gaga izi kanayan bazı yerler bile var bi anda elime çıkıp sürtünmeye başlıyor ama o anda çok saldırıyor valla 1 haftada anam kaydı 😂😂😂😂😂

Yok o şekilde değil elimden yemek yediriyorum hala 6 7 kelime konuşmayı öğrettim onlara devam da ediyor ama şuan elimi sıcak suya sokamıyorum heryerim gaga izi kanayan bazı yerler bile var bi anda elime çıkıp sürtünmeye başlıyor ama o anda çok saldırıyor valla 1 haftada anam kaydı 😂😂😂😂😂
Eşini, sürtündüğü eşyayı yada elinizi, sizden koruyor. Buna alışmak zorundasınız, hiç tepki vermeyin. Zamanla azalabilir ama tamamen geçeceğini sanmıyorum. O anda gözleri dönüyor kendi kuşumdan biliyorum 😂 klasik sahiplenici erkek davranışı işte idare etmek lazım 😂

Son düzenleme:
Eşini, sürtündüğü eşyayı yada elinizi, sizden koruyor. Buna alışmak zorundasınız, hiç tepki vermeyin. Zamanla azalabilir ama tamamen geçeceğini sanmıyorum. O anda gözleri dönüyor kendi kuşumdan biliyorum 😂 klasik sahiplenici erkek davranışı işte idare etmek lazım 😂
Dişi izin vermiyor diye artık bana sürtünmeye başladı zaten beni karısı olarak görüyor maşallah 😂😂😂

Geri