Karadeniz Pet

Versele Laga yem tanecikleri iri

ziwa

Yeni Üye
Merhabalar, kuşum için Versele Laga Prestige Budgie yem aldım. Tanecikleri falan biraz iri büyük. Kuşum 9-10 aylık. Yemi tüketirken bir şey olur mu acaba? Boğazında kalma vs. çünkü biraz büyük geldi tanecikleri.

Ciddi bir durum mu yemli dışkı acaba? Gaga taşı ve kalamar kemiği var kafesinde.
Dışkıda yem varsa sindirimsel bir sıkıntı var demektir. Fotoğraf paylaşın dışkılara bakalım. Kafes tabanına beyaz peçete koyun, kuş üzerine 6-7 adet dışkı yapınca buraya foto paylaşın.
Probiyotik kullanıyor musunuz? İçme suyu olarak hangi sudan veriyorsunuz öğrenilir miyim?
Versele Laga kaliteli bir yem markası yemle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Kafese grit kuş kumu koyunuz sindirim için. Ayrı bir yem kabında sadece grit kum olsun.

Dışkıda yem varsa sindirimsel bir sıkıntı var demektir. Fotoğraf paylaşın dışkılara bakalım. Kafes tabanına beyaz peçete koyun, kuş üzerine 6-7 adet dışkı yapınca buraya foto paylaşın.
Probiyotik kullanıyor musunuz? İçme suyu olarak hangi sudan veriyorsunuz öğrenilir miyim?
Versele Laga kaliteli bir yem markası yemle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Kafese grit kuş kumu koyunuz sindirim için. Ayrı bir yem kabında sadece grit kum olsun.
Yemli dışkı olmamış. Versele kullandığı için olabileceğini ben söyledim. Zira versele kullanan çoğu kişide yem taneleri büyük olduğu için yemli dışkı sorunu çok fazla görülüyor.

Yemli dışkı olmamış. Versele kullandığı için olabileceğini ben söyledim. Zira versele kullanan çoğu kişide yem taneleri büyük olduğu için yemli dışkı sorunu çok fazla görülüyor.

Yemli dışkı sorunu var olarak anlamışım Merve hocam kusura bakmayın 😊

Bağırsak florası güçlüyse sorun olmaz. Yesin yemi ve gözlemleyin. Ek olarak kum, probiyotik kullanmanızı tavsiye ederim.
Teşekkür ederim, probiyotik kullanıyorum.

@Doğacı Sizede teşekkür ederim o tür problem yaşadığımda ne yapacağımı öğrendim en azından. :)

Bu arada suya girmek isterse ya da suluğunda içme suyu kullanıyorum. Bir problem teşkil eder mi acaba arıtma suyu değil.

@Doğacı Sizede teşekkür ederim o tür problem yaşadığımda ne yapacağımı öğrendim en azından. :)

Bu arada suya girmek isterse ya da suluğunda içme suyu kullanıyorum. Bir problem teşkil eder mi acaba arıtma suyu değil.
Hiçbir sorun olmaz aksine doğru olanı yapıyorsunuz. Her gün suluk tazelenmeli ve hazır damacana su kullanılmalı.

Rica ederim😊
Grit kuş kumu daima kafeste olsun. Kum yardımı ile öğütüm yaparlar sindirime faydalıdır. Kristal kum kullanılmamalı ama. Kristal kum küçük olduğu için soluk borusuna kaçabilir. O yüzden grit olması gerekli.
Versele Laga veya Garden Mix'in kumunu alabilirsiniz.
Ayrı bir yem kabında dursun kafese takın kuşun gözünün önünde olsun ihtiyaç duydukça yer kendisi.
Probiyotik ve multivitamin de her hafta 1 kez farklı günlerde ayrı ayrı kullanmanızı öneriyoruz. Röhnfried Entrobac probiyotik ve Röhnfried Gervit alabilirsiniz. Grpet veyahut karadenizpetten bölünmüş olarak alabilirsiniz çok çok almayın size fazla olur,20-30 ml Gervit,20-25 Gr Entrobac uzun süre yeterli olur.

Boğazında kalmaz ama yemli dışkı gibi sorunlar yaşanabilir
Versele Laga yemi yeni bitti ve yem değiştirmeye karar verdim. Yemi sevmedi zorunlu kaldıkça çok acıkınca yediğini farkettim. Yavruyken Gold Wings yavru yemini yiyordu çok severek ama sağlıksız olduğu hakkında birkaç yazı okuduğum için başka yeme geçmiştik bir türlü yem seçememiştik.

En sonunda Gold Wings yetişkin yemini sipariş ettim. Gold Wings ile beraber kullanmamı tavsiye ettiğiniz tohumlar ya da kum var mıdır? Kalamar kemiğine alışamadı.

Versele Laga yemi yeni bitti ve yem değiştirmeye karar verdim. Yemi sevmedi zorunlu kaldıkça çok acıkınca yediğini farkettim. Yavruyken Gold Wings yavru yemini yiyordu çok severek ama sağlıksız olduğu hakkında birkaç yazı okuduğum için başka yeme geçmiştik bir türlü yem seçememiştik.

En sonunda Gold Wings yetişkin yemini sipariş ettim. Gold Wings ile beraber kullanmamı tavsiye ettiğiniz tohumlar ya da kum var mıdır? Kalamar kemiğine alışamadı.
Kuşunuz hangisini seviyorsa ondan devam edin. Ama sık değiştirmeyin. O yemin içinde yulaf yok, ekstra yulaf alıp karıştırın. Yulaf haricinde ekstra tohuma gerek yok şimdilik.
Kum olarak gardenmix, versele olabilir. Gold wings'in kumunu almayın. Kalamar kemiğide kalsın bir gün yiyecektir. Ama hala yemiyorsa kalamarıda değiştirin. Ya da şekil olarak küçültün vs yani başka bir kalamar taktığınızı zannetsin. Benim kuşum yemeyince başka takıyorum onu gidip yiyor, aynı marka olmasına rağmen..

Geri