Karadeniz Pet

İlk kez aldığım kuşum için öneriler ve tavsiyeler

Sorularınız olursa sorabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırız forum bu yüzden var 🙂👍🏻✨

Elinize emeğinize sağlık dikkate alacağım hepsini, son olarka bir sorum var yem ve benzeri ürünlerin alışverişini nereden yapıyorsunuz? Trendyol hepsiburada gibi sitelerde orjinal ürünler gelmediğine yönelik bilgi ve yorumlar var o yüzden de güvenemiyorum. Ben bir kere karadenizpetden alışveriş yaptım gayet memnun kaldım sizin de ekstradan önerdiğiniz bir site var ise çok iyi olur bazen her şeyi orda bulamayabiliyorum.
Vitamin, probiyotik ve yemimi karadenizpetten alıyorum. Kapalı paket ürünlerimi trendyoldan ya da büyük bir petshop bulursam oradan alıyorum. Kapalı paket olduklarından sorun olmuyor. Bölünmüş ve açık ürünlerde güvenilir bir yer ve orjinal ürün olması çok önemli. Ama kapalı paket zaten kapalı sorun olmaz.

Merhaba tekrardan, tavsiyeleriniz üzerine bir kaç değişiklik yaptım. Önce kafesi yeniledim ancak bir önceki kafese göre birazcık ufakmış o yüzden oyuncak koyamadım şu anda. Bir de tahta tünekleri değiştirip doğal ağaçtan tünek taktım iki tane ama iki tane fazla mı oldu kafes dar mı oldu içi tam anlayamadım. Şu anda daha yeni geçti kafese ve tüneklere basmıyor temizlemek için sıcak su ile yıkamıştım belki ondan kaynaklıda olabilir eğer bugün hiç üstünde durmaz ise yeni aldığım tahta tünekleri takacağım eski düzeni ile. Mineral blok aldım suluğu koyu renk olan ile değiştirdim kumluğu versele laganın gritli anasonlu olanını aldım ve koydum. Yemlere ufak pelet yem karıştırarak koydum şu an ki kafesi daha sağlıklı ve güzel ama tüneklere basmıyor heralde zamanla alışır. Bir kaç fotoğraf ekliyorum sizce 2 tane tünek mi takmalıyım tek tünek ile ufak bir salıncak mı almalıyım bir tane aldım çok büyüktü ayak koyma yeri ve salıncakta büyüktü bu sefer çok daralıyordu kafesin içi tek tünekli küçük bir tane almak daha mantıklı olabilir gibi geliyor şu an bir oyuncak olsun en azından. Biraz bağırarak hareket ediyor hep ötüyor kafes değişikliğinden dolayı sanırım hep telde geziyor. Fotoğraflara bakarak bana yardımcı olursanız sevinirim.
@Merve @Doğacı

Bence bir tane ağaç tüneğini kafesten çıkartıp kafesin dışına takın. İçine 1 adet uzun ahşap tünek alın üste takın. Aşağıda ahşap tünek durabilir. Kafes ızgarası mutlaka bulunsun dışkı ile temas etmemesi gerekiyor.
Kafesiniz güzelmiş ama iki
üç tık büyüğü daha iyi olurdu.
Yeni ürünlere yabancı olabilir birkaç gün ama zamanla alışır.

Ekstra bir video ekliyorum kafesin hem durumunu görmeniz için hem de kuşu görmüş olursunuz :) Yarım dal darı ekledim alışması için bir de en sevdiği salıncağı üçgen olan onu çıkarınca biraz sinirlendi heralde :)
Video için:

Bence bir tane ağaç tüneğini kafesten çıkartıp kafesin dışına takın. İçine 1 adet uzun ahşap tünek alın üste takın. Aşağıda ahşap tünek durabilir. Kafes ızgarası mutlaka bulunsun dışkı ile temas etmemesi gerekiyor.
Kafes bir tane aklımda var alacağım ancak şu anda hızlı bir şekilde değiştireyim dedim en azından paslı kafesten kurtulsun müsait olunca diğer kafesi alacağım o daha büyük daha geniş bir şey belki bilginiz vardır VİSİON Kafes S01 olarak geçiyor onu almayı düşünüyorum.

Kafes bir tane aklımda var alacağım ancak şu anda hızlı bir şekilde değiştireyim dedim en azından paslı kafesten kurtulsun müsait olunca diğer kafesi alacağım o daha büyük daha geniş bir şey belki bilginiz vardır VİSİON Kafes S01 olarak geçiyor onu almayı düşünüyorum.
Dediğiniz kafeste kaplar aşağıda, sanırım yem kabı. Öyle uygun olmaz kuş içine dışkılayabilir. Yemliği kafesin her yerine takabilecek bir kafes olması daha iyi olur. Çifthane üretim kafesi almanızı öneririm hem geniş içine salıncağı da takarsınız. Temizliği basit. İleride eş alır iseniz o kafes yeterli olur.
Galvaniz kaplama tavsiye ederim

Şu anda bu şekilde kafes ahşap tüneği gördü direk atladı zaten daha takamadan :D heralde sevmedi biraz alışması lazım ahşaplara alışmaz ise diğerleri takayım mı?

Dediğiniz kafeste kaplar aşağıda, sanırım yem kabı. Öyle uygun olmaz kuş içine dışkılayabilir. Yemliği kafesin her yerine takabilecek bir kafes olması daha iyi olur. Çifthane üretim kafesi almanızı öneririm hem geniş içine salıncağı da takarsınız. Temizliği basit. İleride eş alır iseniz o kafes yeterli olur.
Galvaniz kaplama tavsiye ederim
Anladım aklımda bulunsun alırken dediğiniz gibi alayım şu anda ama bunla idare edeceğiz biraz umarım çok stress yapmaz sıkıntı çıkartmaz

Şu anda bu şekilde kafes ahşap tüneği gördü direk atladı zaten daha takamadan :D heralde sevmedi biraz alışması lazım ahşaplara alışmaz ise diğerleri takayım mı?

Böyle kalsın. Zamanla alışır diye düşünüyorum. Yeni alınan ürünlere birkaç gün yabancılık çekebiliyorlar ama sonra alışıyorlar.
Böyle daha iyi olmuş.
Daldarıyı tahta tüneğinin önüne getirin asın kafes tavanına tutturun. Kuş tünekte dururken rahatça yer. Kalamar kemiğini de tahta tüneğin baş kısmına gelecek şekilde bir yerlere takın kuş rahatça yesin.

Böyle kalsın. Zamanla alışır diye düşünüyorum. Yeni alınan ürünlere birkaç gün yabancılık çekebiliyorlar ama sonra alışıyorlar.
Böyle daha iyi olmuş.
Daldarıyı tahta tüneğinin önüne getirin asın kafes tavanına tutturun. Kuş tünekte dururken rahatça yer. Kalamar kemiğini de tahta tüneğin baş kısmına gelecek şekilde bir yerlere takın kuş rahatça yesin.
Şimdi düzelttim dediklerinizi yaptım birazcık stressli ama alışma süreci tabi bakalım eğer devam ederse yine konu üzerinden iletişime geçerim çok teşekkür ederim yardımın için

Mesajların hepsini okuyamadım ama gördüğümü söyleyeyim.
@Doğacı üyemizin dediği gibi bir tane ağaç dalı tüneğini dışarıya takın hatta kafes içine direkt iki tane o tekli tüneklerden taksanız iyi olur birde salıncak ve çıngıraklı yer kaplamayan bir oyuncak süper olur.
Kafes gayet ideal, tek kuş için yeterli. Değiştirmenize hiç gerek yok.
Yemliklerde doğru yerde hiçbir sorun olmaz merak etmeyin. Sadece yemliğiniz içeriden takılmaya uygun gibi. Tele geçirme kısmı tam tersi yerde olan yemlikler o şekilde asılmaya uygun olur.