Karadeniz Pet

Uyuklarken tık tık ses ve kuyruk sallama

Berkan İ.

Yeni Üye
Merhaba herkese bugün farkettim. Kuşum uyuklarken tık tık ses geliyor sanki alt gagasını üst gagasına vuruyor. Kuyruğu da inip kalkıyor. Bazende ufcık bir kuşses tonunda inilti çıkarıyor. Video yükleyeceğim. Ses videoda duyulmayabilir.

Merhaba herkese bugün farkettim. Kuşum uyuklarken tık tık ses geliyor sanki alt gagasını üst gagasına vuruyor. Kuyruğu da inip kalkıyor. Bazende ufcık bir kuşses tonunda inilti çıkarıyor. Video yükleyeceğim. Ses videoda duyulmayabilir.

Çiftleşme oldu mu? Poposunu nazikçe kontrol eder misiniz şişlik var mı varsa sert mi ? Dışkılarının fotoğrafını da görelim. İştah durumu nedir? Cereyana veya parfüm deodorant vb gibi şeylere maruz kaldı mı?

Poposunu elle kontrol edemem tutmak imkansız. Fotoğrafını çekebildim. Yeni bir videoda çektim. Dışkıları normal kıvamde kontrol ettim. Yemini yemiş. Hatta bugün çok yemiş tüy dönemindeydi iştahı biraz yoktu açılmış tekrar.oda sıcaklığı 21 den aşağı düşmez . ceryanda kaldığınıda sanmılorum dikkat ederim camı üstten aralar kamın perde çekerim kafesi camdan uzakta. Parfüm kullanmıyorum deodarantta benide rahatsız ediyor.

Yeni çektim videoyu sessiz bi ortamda dikkatlice dinleyince sonlara doğru uyuklamaya başlayıp gözlerini kapattığında 3 4 kere tık tık ses duyacaksınız inceden. Şu andada bacağımda uyku halinde tık tık ses çıkarıyor. 2 yada 3 er saniye arayla

Poposunu elle kontrol edemem tutmak imkansız. Fotoğrafını çekebildim. Yeni bir videoda çektim. Dışkıları normal kıvamde kontrol ettim. Yemini yemiş. Hatta bugün çok yemiş tüy dönemindeydi iştahı biraz yoktu açılmış tekrar.oda sıcaklığı 21 den aşağı düşmez . ceryanda kaldığınıda sanmılorum dikkat ederim camı üstten aralar kamın perde çekerim kafesi camdan uzakta. Parfüm kullanmıyorum deodarantta benide rahatsız ediyor.

Yeni çektim videoyu sessiz bi ortamda dikkatlice dinleyince sonlara doğru uyuklamaya başlayıp gözlerini kapattığında 3 4 kere tık tık ses duyacaksınız inceden. Şu andada bacağımda uyku halinde tık tık ses çıkarıyor. 2 yada 3 er saniye arayla

Hassas teraziniz varsa kuşun ağırlığını ölçer misiniz? Biraz toplu geldi gözüme.
Elinizde Röhnfried Atemfrei var mı? Veya Respiratory turbo?

Kuş jumbo kırması. 45 günlükken aldığımdada iri bir kuştu hassas terazim yok. İriliğini ona bağlıyorum.

Benim aklıma yumurta ihtimali geldi ondan dedim popoyu kontrol edin diye.
Bu arada kuş varken camı açmayın soğuk havalarda. Kuşu başka odaya alın ve öyle havalandırın sonra kapatın,oda ısınınca tekrar kuşu getirin yerine. Havalar şuan kış.
Elinizde Röhnfried Atemfrei veya Respiratory turbo varsa veya muadili, kullanın.
Birikmiş dışkı fotoğrafı paylaşın👍🏻
Kuşta nezle belirtileri var mı? Gözde sulanma,dışkı anormalliği, hapşırma vs.
Üst solunum yolu enfeksiyonu geçiren biri oldu mu evde?

Geri