Karadeniz Pet

Yavru kuşum çiftleşmeye çalışıyor

Sametmmt

Yeni Üye
Merhaba dostlar yaklaşık 2 hafta önce ikhttps://dosya.hizliresim.com/l0ig1IbNFwpem8a/previewi yavru çift muhabbet kuşu aldım ama kafamda birçok cevapsız soru bulunmaktadır. Aslında ben küçükken de yıllarca muhabbet kuşu beslemiştim ama bu sefer yavru oldukları için hem korkuyorum hemde merak ediyorum
1- Aldığım yer birisinin erkek diğerinin de dişi olduğunu söyledi ve dediğine göre kafasında çizgi olmayan ve daha sarı olan (solda ki) dişi daha mavi tonlarda olan ise (sağda ki)erkek fakat tam tersi oluyor kuşlar 3 aylık ve dişi dediği kuş erkeğin üzerine ayaklarını atıyor. İlerdi çiftleşme olursa dişi kuş bi sorun yaşar mı? Ne bileyim mesela küçük olduğu için yumurta sıkışması olabilir mi? Fotoğraf atacağım bol bol sizde hangisi erkek ve dişi ve ortalama yaşları sizce kaçtır? Birisi bana eğer küçük olsalardı ayak atmazdı dedi ama ne bileyim yinede korkuyorum Eğer bi sorun olursa diye hiç olmazsa kafesi ayırmak gerekir zarar görmesinden iyiydir sizce sorun yaşar mı?

Detaylı fotoğraflarını isterseniz atabilirim

Streameble isimli siteyi kullanarak kuşların videosunu paylaşır mısınız? İştah durumları nedir? Dışkılarına da bakalım problem var mı..
Üreme konusuna gelirsek en az 1 yaşına gelsinler. 6 aylık iken çiftleştirmek önerilmiyor dişi kuşta yumurta sıkışması olabilir diye. Ayak atmak ise çiftleşme isteği anlamına gelir. Herhangi bir sorun yok bu konuda. Çiftleşmelerine izin vermeyin.

Öncellikle ilginiz için teşekkür ederim. Kendimi daha net ifade etmek istiyorum. Kuşları ben yavru oldukları için aldım ve çift olmasına özen gösterdim aldığım kişiye sorduğumda henüz daha yavru olduklarını ve birkaç ay sonra ancak kızışma dönemine gireceklerini belirtti. Eve geldim ve gelir gelmez anlaştılar ve birbirlerine kur yapmaya başladılar. Aradan 2 gün geçti ve bugün fark ettim ki bana bu kuşları satan kişinin dişi dediği kuş erkek kuşun üzerine ayak atmaya çalışıyordu ve gerçekten normalde erkek kuşun yapması gerekirken yerine dişi kuş kur yapmaya çalışıyordu. Tâbii yinede dişi kuş (üzerine ayak atılan kuşçunun erkek dediği kuş) isteksiz ve müsade vermiyor. Kuşları koyduğum kafes bi tane ve alırken adam bana rahat olmam gerektiğini ve yaşları küçük olduğu için çiftleşmelerin zor ihtimal olacağını söyledi. Şimdi düşünüyorum da bu satıcı beni kandırmış olabilir ve iki erkek kuş vermiş olabilir. Lütfen attığım fotoğraflara ve videolara bakarak yaş ve cinsiyet tayini yapar mısınız? İlginizden dolayı teşekkür ederim. Ek fotoğraflar gelecektir (Video gece çekildiği için kuşlar yorgun yani normalde çok yaramazlar) Yem yemede sıkıntıları yoktur fakat bana nedense küçük geliyorlar benim rahmetli geldi aklıma ne şişko bişeydi ahhh ahh bak üzüldüm🥲 https://streamable.com/r74nmd

D
Streameble isimli siteyi kullanarak kuşların videosunu paylaşır mısınız? İştah durumları nedir? Dışkılarına da bakalım problem var mı..
Üreme konusuna gelirsek en az 1 yaşına gelsinler. 6 aylık iken çiftleştirmek önerilmiyor dişi kuşta yumurta sıkışması olabilir diye. Ayak atmak ise çiftleşme isteği anlamına gelir. Herhangi bir sorun yok bu konuda. Çiftleşmelerine izin vermeyin.
Yeni cevap yazıldı galiba size yazmadığım için bildirim gelmemiş olabilir alta istediğiniz şeyleri yaptım yardımcı olursanız ve beni bilgilendirirseniz sevinirim

Son düzenleme:
Sarı kafa olan dişi. Diğerine yani mavi kuşa gelirsek burun deliklerine yakın açık renk var. O kuşun net bir fotoğrafını paylaşır mısınız flaşsız olsun ve net olsun, efektsiz olsun. Tekrar bakmak istiyorum.
Yaş konusuna gelirsek mavili olan daha yetişkin değil,küçük.Sarı kafalı kuş konusunda ise yaş olarak bir şey diyemiyorum.
Bu arada probiyotik takviyesi veriniz uzun ve biraz lekeli dışkı gördüm fotoğrafta. Sindirim sistemi için probiyotik önemlidir. Entrobac mutlaka temin edinin 15 Gr uzun süre yeterli olur. Ayrıca kaliteli multivitamin kullanın,Gervit elinizde bulunsun.

Sarı kafa olan dişi. Diğerine yani mavi kuşa gelirsek burun deliklerine yakın açık renk var. O kuşun net bir fotoğrafını paylaşır mısınız flaşsız olsun ve net olsun, efektsiz olsun. Tekrar bakmak istiyorum.
Yaş konusuna gelirsek mavili olan daha yetişkin değil,küçük.Sarı kafalı kuş konusunda ise yaş olarak bir şey diyemiyorum.
Bu arada probiyotik takviyesi veriniz uzun ve biraz lekeli dışkı gördüm fotoğrafta. Sindirim sistemi için probiyotik önemlidir. Entrobac mutlaka temin edinin 15 Gr uzun süre yeterli olur. Ayrıca kaliteli multivitamin kullanın,Gervit elinizde bulunsun.
O zaman sıkıntı olmaz haklı mıyım? Netice baskın ve daha iri olan dişi ve söz sahibi o. Bide ayak atma olayı asılsız o zaman normalde olabilir istediğiniz fotoğrafları atıyorum ‌https://dosya.hizliresim.com/bLEkumkQdNPiRIq/preview
https://dosya.hizliresim.com/Hmq1ZB98zCR2UOM/preview
https://dosya.hizliresim.com/fyBcfV8EJMJ9POA/preview
view

Ayak atma olayı asılsız derken?
Bu arada fotoğraflar bende çabucak açılmıyor yüksek çözünürlükte mi yüklediniz?
Ben diğer kuşun da dişi olabileceğini düşünüyorum attığınız fotoya göre. O yüzden sizden onun net bir görüntüsünü istemiştim.
@Merve hanımı da etiketliyorum o da baksın 😄

Ayak atma olayı asılsız derken?
Bu arada fotoğraflar bende çabucak açılmıyor yüksek çözünürlükte mi yüklediniz?
Ben diğer kuşun da dişi olabileceğini düşünüyorum attığınız fotoya göre. O yüzden sizden onun net bir görüntüsünü istemiştim.
@Merve hanımı da etiketliyorum o da baksın 😄
Ya bende anlamadım bunların cinsiyeti nedir yahu şimdi de diğeri öbürüne ayak atmaya çalıyor g*y veya lez olabilirler korkuyorum🙃 neyse sağlık olsun ama kesin birisi erkek diğeri dişi yoksa neden birbirlerine kur yapsınlar şimdik gerçekten küçükler belki o sebepten cinsiyet tayini yapmak zor olabilir

Ya bende anlamadım bunların cinsiyeti nedir yahu şimdi de diğeri öbürüne ayak atmaya çalıyor g*y veya lez olabilirler korkuyorum🙃 neyse sağlık olsun ama kesin birisi erkek diğeri dişi yoksa neden birbirlerine kur yapsınlar şimdik gerçekten küçükler belki o sebepten cinsiyet tayini yapmak zor olabilir
İki dişi iki erkek de birbirine kur yapar, kuşlarda bu durum onların cinsel yöneliminin farklı olduğu anlamına gelmez. Herhangi bir oyuncağı da eşi zannedip kur yapıyorlar, kaldı ki aynı türden cinsiyet fark etmeksizin kur yapmaları kuşlar adına normal bir durum.

Kuş bunlar, akılları yok ki. Erkek erkeğe kur yapabilir,dişi dişiye kur yapabilir. İnsanlardaki gibi bakmayın bu olaya.
Attığınız fotoğrafta dişi dediğimiz kuş neden ön planda anlamıyorum,diğerinin fotoğrafını istiyorum sarı kuşun en önde olduğu fotoları atıyorsunuz. Neyse attığınız fotoğraflara göre değerlendirelim madem,mavi kuşun dişi olabileceğini düşünüyorum halen,cerede açıklık var.
Bu arada hayvanlar için gay lez kelimeleri kullanmayın.

Geri